Rodina - základná jednotka spoločnosti

Autor: Daniel Podhorsky | 15.5.2011 o 7:45 | (upravené 15.5.2011 o 7:54) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  19x

Kam zmizla túžba po zdravej rodine základnej jednotke spoločnosti? Čo ju nahradilo? Pozrime sa okolo seba, ako vyzerá ľudstvo dneška. Muži dokazujúci si svoju mužnosť obšťastňovaním čo možno najväčšieho počtu žien a ženy lacno sa podhadzujúce ako bezcenný tovar pouličného vetešníka.

Kam zmizla túžba po zdravej rodine základnej jednotke spoločnosti? Čo ju nahradilo? Pozrime sa okolo seba, ako vyzerá ľudstvo dneška. Muži dokazujúci si svoju mužnosť obšťastňovaním čo možno najväčšieho počtu žien a ženy lacno sa podhadzujúce ako bezcenný tovar pouličného vetešníka. Hniloba spoločnosti a morálny úpadok boli predchodcami zániku každej veľkej civilizácie. Aké hodnoty pestuje tak mnohý dnešný človek? V hmotných statkoch vidíme merítko hodnoty človeka. Kam sa rozplynula schopnosť bojovať a umierať za ideály aké vidíme v tom malom počte nezvrátených hrdinských filmov ktoré ešte stále dokážu pohnúť ľudskou dušou. Ľudia pod vplyvom dnešných médii stávajú sa čoraz viac otupelými, čoraz viac manipulovateľnými. Súčasný obraz národa je výsmechom do tváre tých čo zaňho kedysi obetovali svoje pohodlie, slobodu, životy.  Tlak pozlátka povrchnosti s jeho lepkavo sladkým závanom je už tak silný, že aj tých najsilnejších začína uspávať smrteľným spánkom. Prebuďme sa bratia! Kým sa ešte dá. V našich deťoch rastie budúcnosť. A v ich rodičoch zároveň zodpovednosť za ňu. Cesta je v ženách, ak sa hrdo a zodpovedne postavia k svojej úlohe matiek národa, muži ich budú nasledovať a ochraňovať. A ak sa tak stane, beda tomu mužovi čo svoju ženu a rodinu zradí a neochráni. Žiadny boj nieje márny a aj malé svetielko v tme vie ukázať cestu mnohým putujúcim. Ženy budujte vernosť čistotu a ušľachtilosť, aj keď sa to dnes zdá byť prežitkom. Učte svoje deti žiť čestne, pravdivo a spravodlivo. Vychováte tak nové zdravé pokolenie. A stojte verne za svojimi mužmi, ktorí sú bojovníkmi v každodennom zápase zdanlivo mierových dní. Nech zdravá rodina stane sa znovu oporným kameňom a základnou jednotkou spoločnosti. Pokiaľ sa tak nestane hrozí nám neodvratný zánik.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Trumpovým gayom sa vyhrážajú, na republikánske centrum sa zložili demokrati

Dva týždne pred prezidentskými voľbami sa zdá čoraz jasnejšie, že Clintonová vyhrá. Trump má však svoj svet a v ňom jednoznačne vyhráva.

DOMOV

Blaha sedel celkom sám. Takto vyzerala konferencia Smeru

Delegáti Smeru hlasovali. Nikto nebol proti.

ŠPORT

Svetovú jednotku som stále tlačila, aj tak som prehrala, vraví Cibulková

Slovenka sa pri premiére na šampionáte WTA pričinila o špičkový tenis.


Už ste čítali?